


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Collector Current | 2 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 32 V |
| Transition Frequency | 120 MHz |
Stock: 649
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03600
Ext.Price$0.03600
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03600 | $0.03600 |
| 10 | $0.03226 | $0.32260 |
| 50 | $0.02890 | $1.44500 |
| 100 | $0.02567 | $2.56700 |
| 500 | $0.02280 | $11.40000 |
| 1000 | $0.02172 | $21.72000 |
| 3000 | $0.02069 | $62.07000 |
| 5000 | $0.01970 | $98.50000 |
| 10000 | $0.01950 | $195.00000 |
